Chris Foy?

90 dakika öncesiyle başlayalım. Dev sürpriz Paul Scholes futbola geri döndü! Kadrolar açıklandığında bir baktık ki Scholes, United yedekleri arasında. Antremanlı mıdır hazır mıdır bilmem ama ilerleyen dakikalarda oyuna bile girdi. Henry’den sonra Scholes derken kendimi yeniden 2004 yılında hissetmeye başladım. Tecrübeye sarılmak da bir yere kadar. Beckham, Roy Keane, Bergkamp filan da geri dönsün bari de tam olsun.

Maça gelecek olursak Rooney’nin harika kafasıyla başladık. Ardından hakem Chris Foy’dan oyunun tüm seyrini değiştiren enteresan bir kırmızı çıktı. Niyete bile kırmızı çıkmasına eyvallah derim ama bu kırmızıyı hakkaten hiç çözemedim. Sir Alex bundan sonra hakem makem hiç atıp tutmasın. Kırmızının ardından gelen nefis Welbeck volesi ve Rooney’nin 3’lemesiyle 45 dakikanın ardından bu iş bitti dedik. Ancak tüm bunlara rağmen geçen senelere oranla bu sezon gerçekten takım olmayı başaran City, yoğun yağmur ve ağır zemine aldırış etmeden harika bir direniş gösterdi ve ikinci yarıda maçı 2-3’e kadar getirmeyi başardı. Turu tekrar maçına taşıyacak olan 3. gol 90+3’te Kolarov’un frikik vuruşuyla son dakikada bile gelebilirdi ama olmadı.

FA Cup’ta tur United’ın ancak City’nin 80 dakika 10 kişilik mücadelesine ayakta alkış. Dediğim gibi bu sezonki takım oluşları onları Premier League şampiyonluğu için gerçek anlamda favori yapıyor benim gözümde.

link: http://www.dailymotion.com/video/xniymo_manchester-city-vs-manchester-united-kompany-red-card_sport

“Chris Foy?” için 6 yorum

  1. Buna benzer pozisyonda cüneyt çakır kart verdi.Uefa gözlemcisi kararın çok yerinde olduğunu hatta eğitimlerde kullanacaklarını ifade etti.Karar doğru bence.
    Hakem takdir haklarının manchester united tarafına çok kullandı.Onun dışında pek bir yanlışı yok 😀

  2. nani orada kendini kurtarmayıp üç ay sahalardan uzak kalsa millet kompany’ye kasap der, arkasından kırk gün kırk gece saydırırdı. nani kendini kurtardı, “bu nasıl kırmızı?” oldu.
    hayat ilginç vesselam.

  3. kırmızı diyen arkadaşlara ben katılmıyorum. çift dalıo gbi duruo ama tabanları yerde bnce sarı bile ağır. garip bi karar olmuş..

  4. hakem cidden seyir zevkimi …… birakti, belki baska bir mac izliyecektik ama olmadi.

Yorumlar kapatıldı.