93 doğumlu Chamberlain Arsenal’de

Bundan 8 ay önce Ocak transfer döneminde yine Arsenal-Chamberlain yakınlaşması vardı ve o zaman aynen şöyle yazmıştım;

Bir kere gencin ismi yıkılıyor. Alexander Mark David Oxlade-Chamberlain. Kısaca Alex Chamberlain. Southampton’nın 17 yaşındaki genç yeteneği Arsene Wenger’in yeni hedefi. Manchester United ve Liverpool’un da takip ettiği Chamberlain için Arsenal’in 10 milyon pound teklif ettiği öne sürülüyor. Wenger de fiyat olarak olmasa da teklifi doğrulamış durumda.

Şu anda Arsenal’de oynayan Theo Walcott da Southampton’dan 12 milyon euroya gelmişti. Transfer operasyonu olarak birbirlerine benziyorlar ancak oyun stilleri farklı. Chamberlain biraz daha merkez orta saha oyuncusu. Gencin babası eski futbolcu  Mark Chamberlain de Arsenal’in oğlu için en doğru tercih olacağını açıklamış. Wenger’in planı ise bu transferi 10 milyona bitirse bile sezon sonuna kadar Chamberlain’i Southampton’da kiralık bırakmak.

Biraz daha pişsin de gelsin.

O zaman transfer gerçekleşmemiş haliyle Chamberlain de kulübünde kalmıştı. Biraz daha pişsin de gelsin isteyen Arsene Wenger ‘in dileği gerçekleşti ve 8 ay sonra dün yine aynı şartlarla yani 10 milyon pounda transferi bitirdi.

Şahsen stopere şöyle taş gibi tecrübeli bir adam gerekirken ve bu rakama çok da rahat alabilecekken yine eğiteceği ve futbola kazandıracağı bir genci seçti Wenger. Arsenal taraftarı artık kupa diye yırtınsa da Fransız’ın yolu belli. Eğitici.

“93 doğumlu Chamberlain Arsenal’de” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.