Boca Juniors taraftarı

Boca ile River arasındaki ezeli rekabeti anlatmaya gerek yok. River 110 yıllık tarihinde ilk defa küme düşme tehlikesiyle karşıya. Ligin son maçında son dakikada yedikleri golle Lanus’a 2-1 kaybettiler ve kaderleri ikinci lig ekibi Belgrano ile oynayacakları play off maçlarına kaldı.

Boca taraftarları da ezeli rakiplerinin küme düşmesini bekliyor. Hatta işi abartmışlar bir kısmı ilk maç için Belgrano tribünlerinden bilet istiyor. O tarihi ana tanık olmak istiyoruz diyorlar. Belgrano teknik direktörü Richard Zielinski de bir çok Boca taraftarıyla telefon görüşmesi yaptıklarını söyleyerek bunu doğrulamış.

Ancak yine de bu toplu bilet alma işi zor gözüküyor. 18.500 kişilik stadın 9.500’ü kombine 3.000’i rakibe yani River’a ait. Geri kalan 6.000 bileti de Belgrano taraftarı anında kapacaktır. Hatta kapmışlardır bile. Bu durumda Boca taraftarı televizyon başında heyecan yaşamakla yetinecektir.

Playoff’un ilk ayağı TSI Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece 03.00’de. River düşmesin 110 yıllık tarihe yazık olmasın.