Önümüzdeki sezon son kez Adidas

Geçtiğimiz günlerde yeni sezonda giyeceği Adidas formaları tanıtan Liverpool, 2012-2013 sezonundan itibaren Adidas’ı bırakıyor ve Amerikan spor malzemeleri üreticisi Warrior Sports’un ürünlerini giymeye başlıyor.

Boston merkezli Warrior Sports, bir çoğumuzun bildiği New Balance’ın yan kuruluşu ve bu anlaşma gereği Liverpool’a senelik 25 milyon pound ödeyecekler ki bu da Nike’ın Manchester United’a senelik ödediği 23.5 milyon poundu geride bırakacak. Adidas’ın Liverpool’a senelik ödediği rakamsa 12 milyon euroydu.

Liverpool’un Boston’lu sahibi John W Henry’nin bu anlaşmada payının büyük olduğu bir gerçek. Bir diğer sahibi olduğu beyzbol takımı Boston Red Sox da Warrior Sports giyiyor. Yapılan araştırmalara göre de Liverpool forması dünya üzerinde en çok satılan 4. takım formasıymış. Bir numarada ise Manchester United var. Ardından sırasıyla Real Madrid ve Barcelona.

“Önümüzdeki sezon son kez Adidas” için 2 yorum

  1. lacrosse ve hockey den başka bir branşta boy göstermemiş bir firma nasıl formalar yapacak, nasıl teknolojiler kullancak merak ediyorum.

Yorumlar kapatıldı.