Derby della Madonnina Milan’nın!

Ibrahimovic’siz Milan maç öncesi beraberlik iyidir derken Inter’e fark atıp derbiden çıktı. Maçın skoru 3-0 ama Robinho efendi kendini sirkte sanmasaydı daha da farklı bir sonuç çıkabilirdi.

Maçın yıldızı tartışmasız başkan Silvio Berlusconi’nin kızı Barbara ile münasebeti olan Pato. Daha 45. saniyede açtı hesabı, üstüne gitti Chivu’yu attırdı. O da yetmedi fırsatçılığı konuşturup bir gol daha attı. Tüm bunların dışında neredeyse her pozisyonda Inter defansının içinden geçti. Çok büyük oynadı çok. Tam maç 2-0 bitecek derken bir de penaltı ve Cassano ile gelen 3. gol. Tabii o Cassano’nun penaltıdan 2 dakika sonra yaptığı dengesizlik ve gördüğü kırmızı kart kimseyi şaşırtmadı…

Maç öncesi kazanır diye düşündüğüm Inter ise çok şaşırttı. Hem takım olarak hem de tek tek herkes dökülüyordu. Bu kadar dökülmelerine rağmen ilk yarının sonlarında beraberlik şansı da yakaladılar gerçi. Eto’o kaçırması atmaktan güç olan bir pozisyonu değerlendiremedi ve maç sanki orada bitti.

Derbi sonrası Milan Inter ile olan puan farkını 5’ledi. Serie A’nın bitimine 7 hafta var. Evet şampiyonluk yolunda büyük adım ancak hiç belli olmaz. Milan’nın yine beklenmedik puan kayıpları olabilir. Inter yine takipte olacaktır. Aradan bir Napoli sürprizi de çıkabilir ki o da pek hoşumuza gider.

“Derby della Madonnina Milan’nın!” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.