Lise

Tek bir şey;

Adnan Polat sportif açıdan başarısızdır ama Adnan Polat hain midir? Bugün ibra etmiyorum diye amigo gibi bağıran bir çok adamdan daha Galatasaray’lıdır Adnan Polat. Evet artık bırakmalıdır katılıyorum ama böyle değil. Galatasaray başkanı kendisine verilen süreyi tamamlamalıdır. Hele ki bir çoğu insanın değerini seneler sonra anlayacağı mali konularda yaptıklarıyla…

Merhum Özhan Canaydın’ın değerinin vefatından sonra anladık diyenlere “6 sene boyunca sportif açıdan ne kadar başarılıydık?” diye sormak lazım. Sami Yen’i bırakıp Olimpiyat’a gitme kararı alarak 2. Terim dönemiyle dibe vurmamış mıydık? O gün Özhan Başkan kendisine “istifa et” diyenlere “devam ediyorum” dediğinde neredeydi bu muhalefet? Ya da kulüp haciz üstüne haciz yerken? Bugün Adnan Polat’ın yerinde o olsa ya da kısaca bir liseli olsa 500-600 kişi tarafından böyle vahşice başkanlıktan indirilir miydi?

Yakışmadı Galatasaray’a bugün yaşananlar çok yazık. Ayrıca bugün alınan karar ilersi için de çok tehlikeli bir emsaldir. Ligde kötü giden bir Galatasaray varsa yönetimden memnun değilsen topla 500-600 kişiyi indir 2000 oyla seçilmiş yönetimi.

“Lise” için 14 yorum

 1. Babamla konusuyorum , ya Baba diyorum gitmedi bu yonetim hala,
  SOnra Babam dediki olum ADANA POLAT 10 numara.Bu topcular 2 yil once idmana cikmiyorlardi paralarini almiyorlar diye, sonra nerdeydi bu muhalefettekiler dedi, bir de seyi ekledi simdi

  Stad yapildi , para gelecek yerler hazir hepsi ben baskan oluyum diyor dedi, 2 yil once parasini odeyemezken bu topcularin niye kimse GALATASARAY’i yonetmek istemiyordu dedi.

  Adnan Polat yanli yapmadi mi yapti, ama bence baskanligi sonuna kadar hak ediyor

  YAZIYA DA KATILIYORUM

 2. İbra edilmeme olayı tamam katılıyorum sana. Ancak Polat çok inat etti. Erken seçim kararını alması gerekiyordu, inat etti almadı. Yaşanan olay yakışıksız olabilir ancak sebebi Adnan Polat’tır.

  Bu olayın uzun bir süre bir daha yaşanacağını düşünmüyorum. Yönetimlere de ders olacaktır. Yani bu oldu diye her memnuniyetsizlikte koltuktan indirme yaşanmaz. Ben her şeye rağmen olumlu bakıyorum. Onurlu davranıp kendisi erken seçime gitseydi daha yakışıklı olurdu tabi.

 3. SARI 2290 (adnan öztürk)

  KIRMIZI2944 (adnan polat)

  çok büyük süpriz olmuştu geçen seneki sonuç zaten. habercisiydi bazı şeylerin. lise veya üniversiteden ziyade, yönetimsizliğin sonucudur bugünkü olaylar bana göre. kaldı ki stad açılışındaki fiyasko idare edememenin aleni kanıtıdır. Özhan bey idare edebiliyormuş demek ki olayları ve kişileri. İdare etmek üyeleri idare etmeyi de gerektirirmiş en azından bunu öğrendik. Mevzu sadece futbolla ilgili değil olamaz , cemal nalga olayını kimse unutmadı, unutturamadılar çünkü. çünkü şardan bey aynı göreve tekrar gelebilecek kadar prestijsizleşmişti. vs. vs. hesabı veremeyeceğim şey yok diyor Adnan başkan, ben de diyorum ki; hesap verilecek bu kadar çok konu olması bile başkanlığının sorgulanması için yeterli. Galatasaray başkanı çatlak sesleri bastıramıyorsa kusura bakmasın işte bu şekilde gider. erken seçime gitse çok daha isabetli karar olurdu ama bu olaylar için koltuk sevdalısı yaftasını yiyecek kadar zedeledi itibarını.

 4. Açıkçası Galatasaray başkanlığında kalmak için siyaset yapan bir başkanı ve yönetimi savunmak çok ama çok anlamsız geliyor bana.

  Birde idari dediğimiz bölüm sadece Galatasaray futbol takımı değildir Cemal Nalgadır ama normal hatırlamamamız balık hafızası.Daha sayabiliceğim sırf puan tablosuna bağlı olmayan sadeece idari anlamda Galatasarayı küçük düşüren olaylar var.

  Ancak anlaşılmayan çok önemli bir durum var Adnan Polatı bitiren bu hale getiren puan tablosu değildir,TTArena açılışında kendi taraftarını satmasıdır kendi çağırdığı davet gönderdiği kongre üyelerini satmasıdır kimsenin arksında durmaması birilerinin arkasından koşmasıdır.

  Bir şeyleri bir şeylerle karıştırarak Polatı madur göstermek görmek saçmalıktır.Liseliler vardır Galatasaray’a zararda vermişlerdir ama bu gün İDARİ açıdan Adnan Polatı ibra etmemek için liseli olmaya ihtiyaç yoktur Galatasaraylı olmak yeterlidir.Yakında görücez ki Adnan Polat mahkemeyede gidicektir gitme sebebinide kendini temizlemek bahanesine sığınarak yapıcaktır.Bunların hepsi normal karşılıcaz çünkü Adnan Polat mağdurya biz onuda yeriz.

  Bir insan sırf iyi işler yaptı diye kötü işlerini görmemek anlamsız.Son olarak artık bir daha avrupa kupalarına gitmemiz çok zamanımızı alıcak belki eskisi gibi güçlü zamanlarına dönmeyecek bu takım ama olsun 2012 kriterlerine uyuyorya o bize yeter.

 5. Sadece suçlu olan Adnan Polat değil Mehmet Helvacıda GS kültürüne yakışmayan davranışlar içine girmiş, yönetimi küçük düşürücü hareketlerine genel kurulda bile devam etmiştir. Adnan POLAT, sayın KOZAK ‘ın çağrısına itafen yaptığı konuşmada, bu durumu gelecek hafta değerlendireceğiz diyerek, orada ki kalabalığın baskısından kurtulmak için yapmıştır. Ama oraya gelenler, bu iş bugun burada bitecek düşüncesiyle gelmişlerdir. Daha fazla tahammül kalmamıştır. Adnan POLAT bu ısrarlı kalabalık karşısında , madem ben yanıcam yanımda diğerlerinide götürürüm zihniyetiyle, ona karşı ve ya yandaş Yönetim kurulu üyerininde BAŞKAN olmasını istememiştir. Bu şekilde olmalımıydı .. Hayır ! Ama demekki bu günleride görecekmişiz , her şekilde GS dibe vurmuştu zaten. Bir bu eksik kalmasın istediler. Dikta ile yönetilmeye çalışılan , başkalarının görüşlerini umursamayan her türlü yönetim şeklinin sonu sancılı olur. Bu ilerde FB ninde başına gelebilir. Eğer işler kötü gitmeye başlarsa. Bu tür durumlarda zamanında bırakabilmek ASALETtir.

 6. Kendini düşünen biriydi Adnan Polat.Belki Galatasaray’lıyıdı ama önce kendini düşünürdü sonra Galasaray’ı.
  Arda’yı bitiren o’ydu.Kaptan yaptı 22 yaşında,sırf gitmesin diye Avrupa’ya sonra medya’nın eline-diline düştü Arda niye bir gün sahip çıkmadı?
  Futboldaki rezilliğin haddi hesabı yok zaten.2002-2003’ten beri en kötü durumdayız.Daha da kötüsü olamaz zaten.
  Arkasındaydı Rijkaard’ın,noldu?Dönem ortasında yolladılar.Bütçe yok dediler,eldeki iyi oyuncuları sattılar,aldıkları?Hagi’yede devre arasında istedikleri oyuncuyu aldılar.Rijkaard’ın suçu neydi?
  Üstünel yönetimin en iyisiydi,gönderdiler,adam bi kere çıkıp aleyhinde konuşmadı,efendiliğinden,Sezgin hep yanındaydı.Takımın hali ortada.Yeni bi yapılanma şarttı bu takıma yeni bi yönetimle herşeyin daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

 7. ekonomiyi nasıl düzeltmiş anlamadım. borçlar artmıştır.giden gelen oyuncularla 3 yılda milyon avrolar çöpe gitmiştir.

  devlet hazır stad yapıp içeriye girdiler olmuştur.o paracılarıda transferde har vurup harman savurmuştur.

  stad açılışında da taraftarı satmaktan çekinmemiştir.haldunu ve diğerlerinide sattığı gibi.

 8. Arkadaşlar Galatasaray’ın gelecek 5 yıl içindeki bütün gelirleri ipotekli siz ne hangi ekonomi düzelmesinden behsediyorsunuz?

 9. kaan

  polat bazı saf galatasaraylılarıda kandırmayı başarmıştır buradan anlaşılacağı üzere.

  polat politikacı gibi kötü yönetip kendini temize çıkaran ender şahsiyetlerden biridir.AMA kongre üyerini kandıramamıştır.galatasarayın sahipsiz olmadığını görmüş olduk bugün.

 10. Galatasaray baskani denen adam cikip da ”biz sampiyonu belirlicez” diyorsa eger, genel kurulla falan degil tekme tokat indirmek lazm onu ordan

 11. 2 temmuz 2010-galatasaray adasında bizimle sohbet etti..Havadan sudan..”Ya başkan mükemmel politikacısın ama futbol tercihlerin seni bitirecek” demek geldi içimden ama şimdi yanlış anlar diye söylemedim.Yanımdaki arkadaşa söyledim.Oldu.
  Bu arada 1 senesi kalmış bir başkanı bu şekilde göndermeyi ahlaki bulmuyorum.
  -Liseliler alaylı birinin başkan olmasını baştan beri kendilerine yediremediler.bir tane konuşmacı ”siz gs nin kurucu felsefesine karşınız diyor” sandi TC anayası var ortada!!! ne yapmış adam???
  Eminim başarısızlığa sevinenler bile vardır aralarında
  Lise gözümden düştü.

 12. Koko, konuyla ilgili aklımdan geçenleri aynen yazmışsın. Tebrik ediyorum ve noktasına virgülene kadar katılıyorum.

 13. koko seni tebrik ederim o günleri cok iyi hatırlıyorum . star tv den serhat ulueren gs ya bagış yapılması için saatlerce program yaparken acı icinde bu programı sabaha kadar seyretmiştim.o gün takım oyuncularının parasını dahi ödeyemeyen klübü kurtarması icin adnan polat yalvaranları ö zelliklede bugün onun aleyine atan spor yazarlarını hatırlıyorum.gs büyüğü olarak adını söyletenler o gün amanbana görev düşer diye nasıl köşe bucak kactıklarınıda basından takip ediyordum.bugün birden o kacaklar piyasaya cıktılar herkes görsün ve ogünleri hatırlasın ve bu kişileri bir daha değerlendirsin.çünkü bu kişiler işler iyi gitmeye başlayınca nasılda pastaya saldırdılar yazık.faruk süren, doğan hasol burak elmas.ali dürüst fatih gökşen ogünlerde neredeydiler acaba.jardel e 25 mılyon dolar bülent akın a9 milyon dolar samsunlu serkan a 10 milyon dolar transfer parası veren karşılığında sıfır ceken ler niye yaptıkları yanlışlıkları söylemiyorlar.hele klubün hisselerini bedavaya satıpkulübümilyon dolarlarca zarara uğratanlar şimdi kulübü kurtarmaya kalkmaları cok gülünç ve acı.biz adnan polat gibilerini cok ama cok arrız bu yarınları göremeyen gs lılarla

Yorumlar kapatıldı.