Philadelphia 76ers’ta bir Türk

Olayımız futbol olsa da bugünlük spor ile alakalı başka bir konu yazmak istedim.

Sevgili dostum Cem Güvener ile uzun süreler spor ile ilgili fikirler yürüttükten sonra Cem ABD’ye spor yönetimi konusunda eğitim almaya gitti. Spor camiamızda bu işleri eğitimini alıp da yapan kişi sayısı oldukça az. O yüzden çok takdir ettim kendisini makine mühendisliğini bitirdikten sonra bambaşka aşık olduğu işi yapma sevdasının peşine düştüğü için.

Neyse yıkama yağlamayı bırakıp devam edelim;) Cem çeşitli kısa süreli işlerden sonra geçen hafta University of Florida’da spor yönetimi bölümünü bitirdi ve hemen ardından bu hafta Philadelphia 76ers’ta işe kabul oldu.

Şimdi Florida’dan Philadelphia’ya taşınma telaşı ve yeni işinin heyecanı içinde. Dostuma bol şans diliyorum ve konu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için iletişim bilgisini veriyorum. Kafasında spor yöneticiliği okumak ya da bir şekilde bu işlerin içine girmek gibi bir düşünce olan herkes çekinmeden kendisine ulaşabilir.

cguvener@comcast-spectacor.com

“Philadelphia 76ers’ta bir Türk” için 4 yorum

  1. 2 sene önce üniversiteye girmeden önce spor hukuku veya spor yönetimi adı altında bi bölüm açıldığını duymuştum bahçeşehir üni.de çok merak etmiştim ama sonradan pek araştırmamıştım. okul bittikten sonra bende çok isterim böyle bi bölüm okumayı.

  2. ben de diplomamı cebime koyduktan sonra avrupada bir teknik direktörlük kursuna gitmek istiyorum ama hiç örneğini göremedim,bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Yorumlar kapatıldı.