Standart

Gaziantep’te 63. dakikada kafa yarılır maç tatil olur. Kadıköy’de maç başlamadan kafa yarılır ama derbidir sapına kadar oynanır. Hakemin keyfe keder soyunma odasına gidişine ve orada gelen “alo?”lara bağlı bu işler.

Standart denilen şey bu ülkede hiç bir konuda olmadı ki bu konuda olsun. Beklenti yok. İngiltere’de hakemin kafasına yabancı madde gelmiş yarılmış ama maç devam etmiş. Eder tabii o maddeyi atanı anında belirliyorlar paket yapıp ömür boyu stadyumlardan men ediyorlar. Benim güzel ülkemde canlı yayın kabloları kesiliyor bir tane güvenlik kamerası bile yapanı/yapanları yakalayamıyor(!) Binlerce kişinin arasından hakemi isabet ettireni mi bulacağız? Bırakın allah aşkına…

Bugün yine konuşuyoruz yasa çıkmalı bilmem ne… Niye bugün konuşmaya başladık? Dün o olay olmasa aklımıza gelir miydi? Gelmezdi. Standart olsun eşitlik olsun pek meraklı değiliz bu işlere. 3 gün daha konuşulur sonra aynı tas aynı hamam keyfe keder kararlara devam.

“Standart” için 4 yorum

  1. Fenerbahçe geçen sene sahaya madde atanları tek tek belirleyip de emniyete teslim etti de ne oldu? Hiç.

    Fenerbahçe’nin sahası 2 maç kapandı, o adamlar da muhtemelen bu Beşiktaş maçını Kadıköy’de izledi.

  2. @arkhe; doğru kişiler mi belirlendi yoksa belirlenmek istenenler mi belirlendi ondan bile emin değilim.

  3. O başka bir tartışma konusu ki hiç sanmıyorum. Dediğin gibi bir şey olsaydı mutlaka kokusu çıkardı.

    Neticede suçu işleyen birileri vardı ama cezayı yine hepimiz çektik.

  4. Olay ikinci yarı başladığından beri vardı zaten. Gerçekten bunu yapanın gaziantep seyircisi olduğuna inanmıyorum. Maçtan önce yemekler, maç öncesi tribüne çağırmalar ve karşılıklı tezahratlar sonrasında bunu yapanın futbol cahili olduğuna eminim.Güvenlik gerçekten ayakta uyuyordu o maddeden önce defalarca pet şişe atıldı sahaya ve hakem de küçük bi yarık ile maçı tatil etti. Üç puanın bursaya verilip antepe de kafadan 2 maç ceza verileceği kabak gibi ortada. ama bi bursaspor taraftarı olarak bunun feci bi yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunlar yapıldığı sürece yani bu kararlar alındığı sürece yine her maçta bunlar olacak ve hakemlerin kişisel kararları doğrusunda ortaya çifte standart saçmalığı ortaya atılacak. Yani bu iş hakemin tekelinde olmamalı. Yapılacak en mantıklı değişiklik bu olmalı. Kıyamet kadar çakmak atılan derbi devam ediyorsa bu maçta devam etmeli.
    Peki sizin çözüm öneriniz nedir bu konu hakkında ?

Yorumlar kapatıldı.