Simon Kuper’in yeni kitabı: Why England Lose?

Sürekli ve severek takip ettiğim yabancı yazarlardan Simon Kuper‘in spor ekonomisti Stefan Szymanski‘le beraber yazdığı yeni bir kitabı “Why England Lose?” piyasaya çıkmış.

Kitapta futbolun sorunlarına değişik bir bakış açısıyla yaklaşıldığı söyleniyor. Mesela Nottingham Forest Avrupa şampiyonluğundan League One’a nasıl geriledi, Newcastle neden hep yanlış oyuncuları alıyor ve penaltılar neye yarar gibi sorulara klişe olmayan yorumlar getirilmiş.

Simon Kuper’in yıllar önce yazdığı “Football Against the Enemy” adlı kitabın ardından bunu da okumak için sabırsızlanıyorum. İlginizi çekerse buradan sipariş verebilirsiniz.

“Simon Kuper’in yeni kitabı: Why England Lose?” için 2 yorum

  1. Kitabin Amerika baskisinin tam adi soyle: Soccernomics: Why England Lose, Why Germany and Brazil Win, and Why the U.S., Japan, Australia, Turkey–and Even Iraq–Are Destined to Become the Kings of the World’s Most Popular Sport
    Gurur mu duymaliyiz yoksa dalga mi geciliyor emin olamadim.

  2. kitapla ilgili enteresan bir not: kitabın iki yazarı Fenerbahçe’nin düzenlediği bir konferansa konuşmacı olarak geldikleri sırada Istanbul Hilton’da tanışmışlar ve böyle bir kitap yazmaya karar vermişler.

Yorumlar kapatıldı.