Hüsrantepe

22 Nisan tarihinde Türk Telekom Arena ile ilgili bir yazı yazmış ve “kulübümüz projenin maket olmaktan çıkıp gerçek olacağına inanıyor olsa gerek, locaların lansmanını dün akşam yapmışlar” demiştim.

Bugün içinde Türk Telekom Arena ile ilgili yaşanan gelişmeler ise basınımıza şok olarak yansımış olsa da beklenen bir sondu aslında.

TOKİ, Seyrantepe Stadı projesini yürüten Eren Talu‘ya, stat inşaatı ile ilgili sıkıntıların giderilmesi için bir aylık süre tanımış ve inşaatın sorunsuz devam edeceği konusunda garanti istemişti. Bu sürenin sonuna dün gelindi. Görüşmelerin ardından, stadın inşaat yükümlülüğünün Eren Talu’dan alınmasına karar verildi.

Eren Talu’nun bu işi kıvırmayacağı baştan belliydi. Stad inşaatı “mimarım ben” diyen herkesin yapabileceği bir iş değildi. Ancak Galatasaraylı oluşu hem bu ihaleye girebilmesini ve hem de kazanabilmesini sağlamıştı. Son olarak Arap yarımadasında para peşinde koşan Talu, buradan da beklediği maddi desteği alamayınca olaya son nokta konulmuş oldu.

Peki bu saatten sonra ne olacak? Ya yeniden ihale açılacak ya da TOKİ inşaatı kendi yapacak. İki şekilde de stadın açılışının erteleneceği kesin. Yeni stad için loca ve VIP koltuk alanların stad önümüzdeki sene açılmayacaksa paramızı geri isteriz demesi de olacakların en başında geliyor. Şimdiye kadar 30 milyon dolarlık ön satış yapan ve bunun 3 milyonunu kasasına koyup diğer gelecek gelirleri de başka yerlere teminat gösteren Galatasaray bu durumda ne yapacak?

Galatasaray’ın yeni stad projesini ilk duyduğumda ergenlik çağına yeni girmiş bir gençtim, yakında neredeyse 30 yaşına basacağım ama ortada hala stad filan yok. Çıkıp Galatasaray Türkiye’dir demeyi biliyoruz ama 10 küsür senedir bir stad yapamıyoruz. Çok yazık…

“Hüsrantepe” için bir yorum

 1. Kizistirayim ortaligi biraz…

  1- Koko yasini belli etti. Benim de artik karta kactigim iyice asikar oldu. 😉

  2- Eren Talu herhalde artik batti.

  3- Illa GS’liye verecegim bu isi diye komik bir sartname hazirlarsan basina bu gelir.

  4- Mecidiyekoy’deki Ali Sami Yen arazisini Eren Talu’ya yedirmezlerdi, yedirmediler.

  5- Tamamlandiginda Yilan Hikayesi Stadyumu diyelim buraya lutfen.

  6- Aziz Baskan bir tribunu Migros’a, bir tribunu Telsim’e yaptirirken atip tutanlar bugun neredeler..?

Yorumlar kapatıldı.