19 Mayıs Dostluk Derbisi

Fenerbahçe ile Galatasaray 19 Mayıs’ta dostluk derbisinde Beşiktaş İnönü stadında karşılaşacaklarmış. Karşılaşmanın hakem atamaları ilerleyen günlerde Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılacakmış. Maça ilgi çekme adına iki takımında sahaya ideal 11’leri ile çıkması rica edilmiş.

Güzel fikir ancak Galatasaray’ın bu maçın ardından Beşiktaş ile derbi maçı oynayacağını düşünürsek sahaya ideal 11’i ile çıkacağını hiç zannetmiyorum. Fener Fortis sayesinde Avrupa’yı garantiledi gibi, kimin oynayıp oynamayacağı pek fark etmez. Merkez hakem kurulu da bayan hakem atasın maça bari bir ilginçlik olsun.

“19 Mayıs Dostluk Derbisi” için 8 yorum

 1. herkeste Fenerbahçe’nin garantilediği inancı var ama ben kupayı almadan garantilediğine inanmıyorum.

  Şimdi örnekleyelim:
  Kupayı BJK aldı diyelim.
  BJK’nin ligde Sivas’la 2 Trabzon’la 3 puan farkı var ama ikili averajda Trabzon avantajlı.
  bu haftayı 3 takımında kazandığını varsayarsak, 33. haftada BJK GS’ya kaybederse ve Sivas ile Trabzon kazanırsa, son haftaya girerken Birinci Sivas, İkinci Trabzon, Üçüncü BJK olacak ligde.
  Son hafta Trabzon FB’yi yenerse, muhtemelende Sivas GS’yı yener Lig Sivas Trabzon BJK sıralamasıyla biter. ilk 3ü belirledik. Şimdi FB’liler hesap edemediği nokta Bursa’yla aynı puanda oluşları ve bu toeriye göre son hafta Trabzon’a yenilirlerse ilk 3’den sonrasının Bursa, GS ve FB şeklinde dizilecek olması.

  kendi düşüncem kalan maçlar ve puan durumunuda yazayım

  32. hafta
  Hacettepe-Sivas 2
  Antalya-FB 2
  GS-Gençler 1
  Trabzon-Bursa 0
  Ankaragücü-BJK 2

  BJK 65
  Sivas 63
  Trabzon 62
  GS 58
  FB 57
  Bursa 57

  33.hafta
  FB-Konya 1
  BJK-GS 2
  Sivas-Gençler 1
  Bursa-Antep 1
  Eskişehir-Trabzon 2

  Sivas 66
  Trabzon 65
  BJK 65
  GS 61
  FB 60
  Bursa 60

  34. hafta
  GS-Sivas 2
  Trabzon-FB 1
  İst.BŞB-Bursa 2
  Denizli-BJK 0-2

  Sivas 69
  Trabzon 68
  BJK 66-68
  Bursa 63
  GS 61
  FB 60

 2. 32 hafta sıralamasında Bursa’ya ve Trabzona 3 puan yazmışım 1 olacakken
  Sıralamayı lig sonunda

  Sivas 69
  Trabzon 66
  BJK 66-68
  Bursa 61
  GS 61
  FB 60

  olacak şekilde düzeltiyorum.

 3. “BJK’nin ligde Sivas’la 2 Trabzon’la 3 puan farkı var ama ikili averajda Trabzon avantajlı.” BJK ile Trabzon arasindaki maclarin ikisi de berabere bitti ancak ligde ic saha dis saha skorlarina bakilmadigi icin direk averaja bakiliyor BJK su an Trabzona karsi +9 averajda. Bu arada benim tahminime gore ne trabzon feneri yenebilir ne sivas galatasaryi. BJK muhtemelen su an ki ayni puan farklariyla sampiyon olur.

 4. @Ahen

  haklısın kafadan sallamışım 🙂

  a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,

  b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

  c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, Genel puantajdaki gol averajına bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

  d) Bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

 5. 😉 belli olmaz gerci bu arada ben sivastan cok trabzondan korkuyorum sampiyonluk yarisinda o averajı kapatmasınlar da 🙂

Yorumlar kapatıldı.