Gökhan Yavuz’u ve Raşit Ek’i yaşatalım

Seyrantepe’ye isimlerini verin

Gökhan Yavuz 30 yaşındaydı, Raşit Ek ise 20. Bayram günü öldüler. G.Saray’ın stadı için öldüler. G.Saray’ın boynunun borcudur bu iki işçi kardeşin adlarını yaşatmak.

Gökhan Yavuz 30 yaşındaydı. Raşit Ek 20 yaşındaydı.Bir bayram günü, akşam üzeri, Galatasaray’ın Seyrantepe’deki yeni stadı için kanalizasyon kazısı yaparken öldüler. Bayram günü öldüler. Galatasaray’ın stadı için öldüler.

Gökhan ve Raşit, Galatasaray nice bayramlar yaşasın diye, bir bayram günü öldüler. Galatasaray’ın boynunun borcudur bu iki işçi kardeşin adlarını yaşatmak. Haber ulaştığında içim daraldı, ruhum karardı.

Zayiat olmasınlar Twitter’a not düştüm “Adları keşke yeni stadın iki kapısına verilse. Gücümüz yeter mi, deneyelim mi?”Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Karşıyakalısı… Takım tutanı tutmayanı “Deneyelim, yanındayız” dedi… Deniz Ülke Arıboğan, Ali Atıf Bir, Bülent Timurlenk, Bener Onar gibi eli medyada kalem tutanı, spor seveni ve sevmeyeni “Yürü” dediler. Gökhan Yavuz ve Raşit Ek bir bayram günü, kanalizasyon kazısı yaparken Galatasaray’ın yeni stadı için öldüler. Büyük inşaatlar için normal kabul edilen zayiat olarak, bir küçük haber haber olarak düşmesinler tarih toprağına.

İsimleri iki kapıya verilsin. Mutlulukla analım. Mutlulukta, kederde analım iki kardeşimizi. Zor mudur? Yetki mi gerekir? İkna mı gerekir? Kampanya mı gerekir? Öldü arkadaşlar bir kanalizasyon kazısında; vicdan gerekir. Haydi Galatasaray, yaşat adlarını, üzme bizi… Raşit 20 yaşındaydı, Gökhan 30… Bir bayram günü öldüler. Daha lafa gerek var mı?

KANAT ATKAYA

“Gökhan Yavuz’u ve Raşit Ek’i yaşatalım” için bir yorum

  1. Malesef Türkiye de hayat çok ucuz.Her gün önünden geçip ayrı bir mutlulukla stadın en ufak gelişmesinden keyif alıyordum.Bu yazıyı okuduktan allak bullak oldum. Artık önünden geçerken Gökhan arkadaşımla Raşit arkadaşımı da anıcam.. Bu arkadaşlar belki fenerliydi belki beşiktaşlı ya da futbolla ilgilenmiyorlardı bile..Elimden sadece,o staddayken onları anarak belki kayıplarını anlamlandırabilirim..Ancak GS klubu bunu yapabilir. Kendimi bildim bileli taraftarı olduğum,inandığım klup isimlerini iki kapıya vererek bayram seyran demeden çalışan arkadaşlarını anısını yaşatabilir.

Yorumlar kapatıldı.